זה הזמן לעלי רקפת ממולאים, רוב הפרחים סיימו את פריחתם. כעת הצהוב שולט שם בחוץ ביערות, בשדות ובשולי הדרכים הבין עירוניות. הצהוב המבשר על סוף האביב ותחילת הקיץ.

אז יצאתי לקטיף סוף העונה, ומילאתי את תרמילי בעלי רקפת טריים אך כבר קטנים, לא עוד הגדלים  העצומים שהיו להם במהלך הקיץ. מאיפה בכלל עלה לי הרעיון הזה להכין עלי רקפת ממולאים? פעם לפני שנים, הלכתי לטייל עם חבר ילדות שלי בנחל יגור, התקופה היתה שיא האביב, ועל השביל פרחו כמה רקפות. בדרכנו מעלה אל נקודת התצפית חלפנו אב ובתו, ואוזני שבדר"כ אינן כרויות במיוחד, קלטו שבריר של שיחה ביניהם. האב הסביר לבתו שמעלי הרקפת ניתן לעשות ממולאים, בדיוק כמו שעושים עלי גפן ממולאים. הפרט הקטן הזה נטמע בזכרוני, השנים חלפו, העונות השתנו, ואני חלמתי על הניסיוי הבא שלי, עלי רקפת ממולאים באורז.

לפני מספר שנים הכנתי עלי רקפת ממולאים בפעם הראשונה, אני זוכרת שחיפשתי באינטרנט מידע על איך עושים את זה, והנה מצאתי תוצאה אחת שבה היה כתוב שניתן להכין ממולאים מעלים שונים, לא רק מעלי גפן, אלא גם מעלי חוביזה, עלי סלק ועלי רקפת.

האביב הזה יצאתי לטייל בגבעת צלפון בדרך לירושלים, לגבעה זו יש קסם אחד מיוחד, והוא העושר הבלתי נגמר של פקעות הרקפת שהיא מארחת בכל חורף ואביב, אמנם השנה לא היתה גשומה במיוחד, אך עדיין הגבעה הוורידה מפרחי רקפת ואירחה מידי פעם מספר כלניות. ואני החלטתי, השנה אני אעשה עלי רקפת ממולאים. בשבת שחלפה יצאתי לקטיף עלים. כשהגעתי לגבעה, התאכזבתי מעט, שכן רוב העלים כבר לא היו גדולים כפי שזכרתי אותם, אבל מצד שני היו הרבה מאוד תורמוסים סגולים ומשמחים. לא נתתי לגודל העלים למנוע ממני את הקטיף, שוטטתי, חיפשתי ובסופו של דבר נשאו חיפושי פרות, ונאספו להם עלים ירוקים בגודל ממוצע.

בתאבון ! וברור שיש !!!

בפעם הבאה אספר לכם על צמח הלוף ומה שמשפחה נחמדה סיפרה לי שאפשר לעשות איתו. הו, איזה כיף, ניסויים בדרך…